Seo

Ücretsiz Kaliteli Backlink Veren Siteler

Ücretsiz Kaliteli Backlink

Backlink almanın zor olduğu bu zamanlarda Ücretsiz Kaliteli Backlink alabileceğiniz siteleri sıraladım. Makalemde verdiğim sitelerin tümünü kullanırsanız sitenize 5-6 tane kalıcı ve kaliteli backlink almış olursunuz.

Backlink Nedir?

Kısaca link alıp verme olayına backlink denir. Örnek verecek olursak benim site adresimi link veya banner tarzında sizin sitenize link çıkışı olacak şekilde eklersek ben sizden backlink almış olurum.

Backlink Almak Ne Kadar Faydalı?

Backlink almak seo açısından büyük öneme sahiptir. Dikkatli kullanıldığı zaman siteniz için büyük etki yaratacaktır. Google için önemli olan backlink alımı PR (pagerank) değerinizi yükseltirken sitenizin hızlı index almasını sağlar. Alexada ise sitenizin değeri ölçülürken aldığınız backlinkler çok faydalı olup sitenizin sıralamada yükselmesinede büyük katkı sağlayacaktır.

Sakın üşengeçlik edipte almamazlık etmeyin uğraşın yarım saat alın 3-5 backlink zararı olmaz hocam ilaç gibi gelir sitenize 🙂

İyi güzel backlink alıyoruzda versek nolur? İşte tam burda çok dikkat etmelisiniz hele siteniz daha yeniyse. Backlink vermek sitenizin seo değerini düşürürken pornografik ve warez sitelere backlink verip bu tarz siteleri yükseltmeniz halindede google tarafından ceza alırsınız.

Mutlaka sitenizdeki link çıkışlarını bir webmaster sitesinde kontrol edin ve nofollow etiketiyle bunları kapatın.

İşte Ücretsiz Kaliteli Backlink Veren Siteler

1: Amazon

İnternet üzerinden alışveriş yapmayı sağlayan bu site ile backlink almanız mümkün. Backlink almak için amazon sitesinde bir kullanıcı oluşturup profil kısmında web adresinizi girmeniz yeterlidir. Aldığınız backlink PR8 değerinde ve değerli bir backlinktir.

Site adresi > amazon.com

2: Giphy

Dünyanın en iyi ve en büyük gif paylaşım sitesi olan giphy ile profil backlink alabilirsiniz. Siteye kayıt olduktan sonra profil ayarlarından sitenizi eklemeniz yeterli olacaktır.

Site adresi > giphy.com

3: Piwik

Piwik açık kaynak kodlu web analiz sistemidir. Yapı olarak Google Analyticse benzeyen bu sistemin tek farkı WordPress gibi kendi sunucunuza kurmanızdır. Burdan backlink almak için Piwik’in blog adresine gidip yazılara kaliteli yorum yapmanız gerekiyor. Alacağınız backlink PR8 ve dofollow niteliğindedir.

Site adresi >piwik.org/blog

4: Ma.tt

WordPressin kurucusu olan Matt Mullenweg‘in kişisel blogudur. PR8 değerinde olan bu blogdanda kalıcı backlink almanız mümkündür. Backlink alabilmek için anlamlı yorumlar yapmanız gerekiyor yani basit birşeyler yazıp göndermeyin kabul etmeyecektir.

Site Adresi > ma.tt

5: Reddit

Yazıma alexa değeri 21 olan dünyanın en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden reddit ile devam ediyorum. PR8 değerinde olan bu sosyal imleme sitesinde sizde bir profil oluşturup linklerinizi paylaşabilirsiniz. Buradanda alacağınız linkler tamamen dofollow olmaktadır.

Site Adresi > reddit.com

6: Tumblr

Adını kesinlikle duyduğunuz ama bende dahil olmak üzere biz bloggerler tarafından güncel olarak kullanmadığımız bir blog sitesidir. Dünya genelinde birçok kullanıcı tarafından kullanılan tumblr sitesinden üyelik alıp profil kısmına bağlantı eklemeniz PR8 değerinde dofollow backlink kazandıracaktır.

Site adresi > tumblr.com

7: IMDb

İnternet film deposu anlamına gelen ve alexa sıralamasında 55. olan imdb, televizyon dizileri, sinema, film ve film yıldızları hakkında bilgiler paylaşan bir platformdur. Siteye giriş yapıp profil kısmından site bağlantınızı eklediğiniz takdirde dofollow niteliğinde backlink almış olacaksınız.

Site adresi > imdb.com

8: Css-Tricks

Bu site ise adındanda anlaşılacağı gibi kod paylaşım sitesidir. Buradan alacağınız backlinkler PR7 değerinde dofollow backlinktir. Almak için siteye giriş yapın ve blog kısmında ilgili başlığa göre güzel yorum yazın. Onaylanırsa hayırlı olsun backlinkiniz.

Site adresi > css-tricks.com

/* Daha fazlasını yakında eklerim inşallah 🙂 … /*

Makaleme ek olarak bir not düşmem gerekiyor ;

Dofollow backlink aldığınız kadar nofollow backlinkte alın bu sayede blogunuz daha doğal gözükür ve blogunuzun doğal yapısını bozmamış olursunuz.

Ücretsiz Kaliteli Backlink adlı makaleme sizinde ekliyecek olduklarınız varsa yorum yapabilirsiniz.

Hakkımda

Recep Öztürk

1996 Karaman merkez doğumluyum.
Ges santralinde çalışıyorum.Boş zamanlarımda Wordpress, Seo, Script ve öğrendiğim konuları blogumda paylaşıyorum.

5 Yorum

Bir Cevap Yaz